Jednym z podstawowych elementów każdej linii produkcyjnej w przypadku materiałów sypkich są maszyny, umożliwiające ich precyzyjne dozowanie oraz załadunek. Przykładem rozwiązania, które pomaga usprawnić te procesy w zakładach przemysłowych, są automatyczne wagopakowarki do pelletów oraz innego rodzaju towarów. Jak działają, jakie funkcje oferują i dlaczego warto z nich korzystać?

Czym jest wagopakowarka?

Ręczne pakowanie materiałów sypkich jest czasochłonne, kłopotliwe i nieprecyzyjne, a przy tym często skutkuje dużymi stratami materiału. Masa każdego opakowania – czy to z pelletem, czy artykułami spożywczymi – musi odpowiadać standardom handlowym, dlatego tak ważne jest, by cały proces odbywał się automatycznie. Wagopakowarka, określana często również jako wagoworkownica – to urządzenie, które waży, a następnie pakuje do pojemników lub worków odpowiednią ilość produktu. Cały proces odbywa się niemal bez udziału operatora i przebiega w sposób szybki, powtarzalny i zautomatyzowany.

Zasada działania wagopakowarek

Maszyny do pakowania wykonują zaprogramowane wcześniej operacje ważenia oraz pakowania materiałów, stanowiąc końcowy element linii produkcyjnej. Urządzenia mają wbudowane regulatory lub współpracują z minikomputerami, do których wprowadza się dane dotyczące parametrów procesu pakowania. Urządzenie precyzyjnie odmierza wskazaną porcję, wykonując zaprogramowane wcześniej dozowanie. Następnie, po zapakowaniu produktu, pracownik przekazuje go do kolejnego punktu na linii przemysłowej. Wydajne maszyny pakujące łączą w sobie wysoką wydajność pracy oraz szybkość, umożliwiając powtarzalne oraz ciągłe dozowanie produktów sypkich, takich jak kasza, ryż, płatki zbożowe, pellet, nawozy czy materiały budowlane.

Dlaczego warto używać wagoworkownic?

Własnoręczne pakowanie zawartości do woreczków lub opakowań to proces żmudny i czasochłonny nawet w przypadku niewielkiej ilości towaru, wytworzonego na własny użytek. W warunkach przemysłowych półautomatyczne wagopakowarki na materiały sypkie stanowią konieczność, umożliwiając niezwykle wydajną oraz szybką pracę. Zadanie operatora obsługującego tego rodzaju maszyny sprowadza się wyłącznie do skonfigurowania ustawień urządzenia oraz do nadzorowania pracy maszyny. Zdecydowana większość dostępnych na rynku wagoworkownic umożliwia dozowanie produktów o masie od 1 do 50 kg, dzięki czemu doskonale sprawdzają się zarówno jako wagopakowarka do pelletu, jak i do wszelkiego rodzaju pasz.

TechnoMaszBud – niezawodne wagopakowarki dla Twojego biznesu

Aby mieć pewność, że procesy ważenia oraz workowania przebiegają bez zakłóceń, warto postawić na niezawodne maszyny od sprawdzonych producentów. W ofercie TechnoMaszBud dostępna jest szeroka gama wagoworkownic o różnych mocach i zakresach pracy, współpracujących ze zgrzewarkami opakowań, będącymi kolejnym elementem linii produkcyjnej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jeśli nie wiedzą Państwo, która wagopakowarka do materiałów sypkich najlepiej odpowie na Państwa oczekiwania, zachęcamy do kontaktu, służąc fachową pomocą.