Palniki na pellet są przeznaczone do spalania pelletu (granulatu opałowego), który może być wytwarzany z drewna, produktów rolnych lub innej biomasy. Są one stosowane w systemach ogrzewania i podgrzewania wody i oferują szereg zalet w odniesieniu do innych rodzajów paliw, takich jak węgiel lub drewno opałowe.

 

Jedną z głównych zalet pelletu jest jego opłacalność. Pellet jest obecnie dostępny w niższej lub porównywalnej cenie jak olej opałowy, ekogroszek, czy węgiel. Jest do tego ekologicznym i poręcznym paliwem, które po spaleniu zostawia marginalną ilość popiołu. Trzeba do tego nadmienić, że palniki na pellet mają wysoką sprawność, sięgającą 95% i mają znaczący wpływ na obniżenie kosztów ogrzewania.

 

Użytkownicy wyróżniają następujące zalety palników na pellet Domna:

    • zautomatyzowany system – palniki na pellet są zwykle wyposażone w systemy automatyki, które kontrolują proces spalania, podawanie paliwa i temperaturę, dzięki czemu są łatwe w obsłudze,
    • niezawodność: palniki na pellet Domna mają zwykle długą żywotność, a ich części są mniej podatne na zużycie i zniszczenie,
    • wszechstronność: palniki na pellet mogą być wykorzystywane zarówno do ogrzewania budynków mieszkalnych, jak i hal przemysłowych dzięki szerokiemu zakresu mocy od 22 kW do 350 kW,
    • atrakcyjna cena.

Palniki na pellet są zatem przyjaznym dla środowiska, ekonomicznym i wygodnym rozwiązaniem do modernizacji kotłów grzewczych w instalacjach CO, a także zmniejszają zależność od tradycyjnych paliw kopalnianych, takich jak drewno czy węgiel.

 

Palnik na pellet Domna:

Palnik na pellet Domna to innowacyjne rozwiązanie klasy premium w bardzo korzystnej cenie zapewniające wydajne i przyjazne dla środowiska ogrzewanie. Zaprojektowany do spalania pelletu z drewna i agropelletu (pellet ze słomy, siana, zboża) palnik jest w pełni zautomatyzowany i wyposażony w inteligentny system dystrybucji powietrza, który zapewnia maksymalną wydajność spalania paliwa, sięgającą nawet 95%. Komora spalania we wszystkich modelach palników Domna pokryta jest wysokiej jakości ceramiką europejskich producentów, która zapewnia wysoką temperaturę wewnątrz komory, gwarantując przy tym  całkowite i wydajne spalanie paliwa oraz ochronę przed deformacją i wypaleniem.

Trwałość i niezawodność palników Domna zapewniają żeliwne ruszty, które objęte są dożywotnią gwarancją. Dodatkowo, wydajny system samoczyszczenia CCS równomiernie rozprowadza paliwo po powierzchni rusztu i skutecznie usuwa spalone resztki paliwa.

System ESC (Easy Service Cleaning) ułatwia konserwację palnika, zapewniając dostęp do bloku rusztu w celu konserwacji bez użycia dodatkowych narzędzi. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa podczas pracy z palnikami Domna zastosowano wielopoziomowy system DSS (Domna Safety System).

Palniki Domna przeznaczone są do montażu w kotłach pelletowych do ogrzewania wody, a także mogą być zintegrowane z istniejącymi systemami grzewczymi zasilanymi paliwami kopalnymi. Zakres mocy palników Domna waha się od 22 kW do 350 kW, co pozwala na ich zastosowanie w szerokiej gamie obiektów – od dużych zakładów przemysłowych do domów jednorodzinnych.

Zalety palników Domna:

Konsumenci preferują palniki Domna ze względu na następujące zalety

– ceramiczne palenisko, które zapewnia całkowite i skuteczne spalanie paliwa, minimalizując emisję szkodliwych substancji;

– żeliwne ruszty mają długą żywotność i wysoką odporność na ciepło;

– kaskadowy system samooczyszczania CCS skutecznie usuwa pozostałości po spalaniu;

– inteligentny system dystrybucji powietrza zapewnia maksymalną wydajność spalania;

– łatwy dostęp w celu konserwacji dzięki systemowi ESC;

– wielopoziomowy system bezpieczeństwa DSS gwarantuje bezpieczną pracę;

– japońska zapalarka ceramiczna FKK charakteryzuje się wysoką niezawodnością i długą żywotnością;

– palniki Domna zapewniają minimalny poziom zanieczyszczeń i pracują niemal bezgłośnie,

– łatwa integracja z systemami sterowania i monitorowania, w tym możliwość sterowania przez Internet.

 

 

Domna to szeroką gama palników o wydajności dostosowanej do różnych potrzeb, a każdy palnik jest zbudowany z wysokiej jakości komponentów światowych producentów, takich jak Siemens, Lapp, Plum i MplusM.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą najpopularniejszych palników pelletowych serii Domna.