Łupanie orzechów wymaga krzepy i czasu. A efekty nie zawsze są zadowalające. Tradycyjne metody – zwłaszcza tak zwane dziadki do orzechów – po prostu nie spełniają współczesnych standardów. Dlatego w naszej ofercie pojawiła się nowoczesna łuparka do orzechów. Znacząco przyspiesza proces i ułatwia oddzielanie łupin.

Jak działa łuskarka do orzechów?

Zasada działania jest niezwykle prosta. Wystarczy włączyć maszynę, napełnić zbiornik orzechami i poczekać kilka sekund, aż nastąpi pęknięcie łupin. Odbywa się to przy pomocy wahacza ustawionego pomiędzy metalowymi ściankami. To właśnie tutaj elektryczna łuparka do orzechów dokonuje – zgodnie ze swoją nazwą – rozłupywania. Następnie pęknięte łupiny zostają przerzucone do zbiornika rozładunkowego.

To wszystko. Jedyne, co musi zrobić użytkownik, to wrzucić surowiec do maszyny. Oczywiście istnieje możliwość ustawiania parametrów urządzenia, aby dostosować je do rozmiarów orzechów.

Jaką wydajnością wyróżnia się łuparka do orzechów włoskich?

W naszej ofercie znajdują się modele o wydajności od 50 do 300 kg/h. Z kolei ich wyjście motyla waha się między 60 a 80%. Ostateczne parametry są zależne od ustawień operatora oraz rodzaju surowca. Warto bowiem wiedzieć, że łuskarka do orzechów poradzi sobie także z migdałami.

Jaką elektryczną łuparkę do orzechów wybrać?

Wybór powinien być ściśle uzależniony od potrzeb właściciela maszyny. Konieczność przetworzenia niewielkiej liczby orzechów nie wymaga inwestycji w największe dostępne modele. Wystarczy niewielka łuparka do orzechów, aby otrzymać satysfakcjonujące efekty. Poza tym każde urządzenie obsługuje się praktycznie w ten sam sposób, nie ma więc mowy o uczeniu się instrukcji w tym celu.

Komu najbardziej przyda się łuparka do orzechów?

Inwestycja w prezentowane urządzenia jest niezwykle opłacalna. Wystarczy wspomnieć, że na europejskim rynku istnieje deficyt orzechów, zwłaszcza włoskich. Szacuje się, że potrzeba dodatkowych 200 tys. ton rocznie, aby zaspokoić zapotrzebowanie na naszym kontynencie. To z kolei oznacza, że łuparka do orzechów włoskich może się zwrócić niezwykle szybko, jeśli wykorzysta się ją w celach zarobkowych. Dzięki wysokiej wydajności potrafi przetworzyć nawet kilka ton każdego dnia przy założeniu, że będzie pracować przez całą dobę. A to przekłada się na bardzo dobry zarobek ze sprzedaży orzechów.

Oczywiście na rynku można znaleźć także dużo mniejsze modele. Nasza maszyna do łupania orzechów GRK-50 jest niewielka, przez co zmieści się nawet w prywatnym domu lub na gospodarstwie rolnym. Ułatwia przygotowywanie orzechów na własny użytek. Oczywiście stosunkowo niewielka wydajność (50 kg/h) niesie ze sobą też znacznie atrakcyjniejszą cenę. Dlatego ten model zyskał tak dużą popularność wśród klientów indywidualnych.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi specjalistami, aby dowiedzieć się więcej o asortymencie. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące użytkowania i specyfikacji elektrycznych łuparek do orzechów.