Sprzedaż orzechów to bardzo dochodowy biznes. Praktycznie zawsze istnieje na nie zapotrzebowanie. Najlepszym dowodem na to jest deficyt orzecha włoskiego w Europie. Szacuje się go na poziomie ok. 200 tys. ton rocznie. Już na tym przykładzie widać, że łuparka do orzechów potrafi bardzo szybko się zwrócić. Zobaczmy więc, kto może na tym urządzeniu najwięcej skorzystać.

Czym jest łuparka do orzechów?

Łatwo domyślić się, że prezentowane urządzanie służy do łupania orzechów, a konkretnie mówiąc, do kruszenia skorupy celem wydobycia jadalnej zawartości, czyli owocu. To bogate źródło potasu, fosforu, magnezu kwasu linolowego i kwasu omega-3, a także innych składników odżywczych. Nic więc dziwnego, że uznawane są za smakołyk i poleca się je w zrównoważonej diecie. Niestety dostęp do owocu jest bardzo utrudniony. W rzeczywistości przemysłowej nie obędzie się więc bez elektrycznej łuparki do orzechów. Manualne narzędzia przeznaczone są niemal wyłącznie do prywatnych zastosowań.

Czym wyróżnia się elektryczna łuparka do orzechów?

Po podłączeniu do sieci energetycznej łuparka jest w stanie pracować niemal automatycznie. Wystarczy wsypać orzechy do specjalnego zbiornika, skąd przesuną się do szczeliny pomiędzy wahaczem a metalową ścianą. W wyniku obracania się następuje pękanie łupiny, która następnie spada do zbiornika rozładunkowego. Elektryczna łuparka do orzechów nie narusza przy tym jądra, dzięki czemu produkt nadaje się od razu do spożycia i nie dochodzi do marnotrawienia. Należy jednak w tym celu odpowiednio dostosować parametry pracy urządzenia.

Na uwagę zasługuje też trwałość. Łuparka do orzechów korzysta w praktyce z bardzo prostych rozwiązań, w których brakuje łatwo psujących się elementów. To bardzo ważne z powodu nieustannego kontaktu z twardym materiałem. W efekcie dobrej jakości łuparka jest w stanie pracować latami bez ryzyka uszkodzenia.

Gdzie maszyna do łupania orzechów sprawdzi się najlepiej?

Z tego typu rozwiązania korzystają przede wszystkim przedsiębiorstwa specjalizujące się w przetwórstwie i sprzedaży żywności. To właśnie tam łuparka do orzechów sprawdzi się najlepiej. Nie można jednak zapomnieć, że orzechy są towarem deficytowym także w gospodarstwach hodowlanych, gdzie ptaki i inne zwierzęta potrzebują możliwie najbardziej zróżnicowanej diety dla dobrego wzrostu oraz zyskania odporności. Z pewnością orzechy mogą stanowić pewne urozmaicenie w tym zakresie.

Którą łuparkę do orzechów wybrać?

Na naszą ofertę składa się kilka modeli o odmiennych parametrach, przez co mają nieco inne zastosowanie. Dla przykładu najmniejsza maszyna do łupania orzechów nie wymaga specjalnych warunków pracy, więc można ją użytkować nawet we własnym domu. Z kolei większe modele polecamy dla profesjonalnych gospodarstw rolnych.

Z chęcią pomożemy w wyborze urządzenia dla danego przedsiębiorstwa. W tym celu prosimy jedynie o kontakt telefoniczny lub mailowy, podczas którego odpowiemy na każde pytanie związane z łuparkami do orzechów.