Bez względu na to, czy potrzebujesz zrębków do produkcji pelletu, czy chcesz szybko pociąć konary drzew, warto postawić na wydajne i niezawodne rozwiązanie. Z pomocą przychodzi profesjonalna maszyna do rozdrabniania gałęzi, określana jako rozdrabniacz. Sprawdź, jak działa i komu przyda się rozdrabniarka do drewna oraz jak wybrać odpowiedni model.

Rozdrabniacz do gałęzi – z czego jest zbudowany?

Tradycyjny rębak jak popularnie nazywa się maszyny umożliwiające rozdrabnianie drewna, jest urządzeniem, które posiada zamkniętą komorę, z umieszczonym wewnątrz mechanizmem rozdrabniającym. Specjalny otwór, przez który do wewnątrz wkładane są drewniane kawałki, zwykle połączony jest z prowadnicą, która zapewnia prawidłowy kierunek oraz pozycjonuje surowiec wewnątrz urządzenia. Rozdrabniacz do gałęzi na niewielkie zrębki mieli zarówno konary, jak i belki, a także klocki oraz drewno pod wieloma innymi postaciami.

Rozdrabniarka do drewna i jej zastosowanie

Wszechstronne zastosowanie tego rodzaju maszyn w połączeniu z ich dużą mocą oraz wydajnością okazują się ich najważniejszymi zaletami. Rozdrabniarki są niezastąpione m.in. przy pracach leśnych, w zakładach stolarskich czy firmach zajmujących się produkcją tarcicy bądź pelletu opałowego. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że za pomocą maszyn do rozdrabniania gałęzi da się wykonać różne formy obróbki drewna: od przecierania, poprzez rąbanie i cięcie, aż po mielenie.

Również ogrodnicy oraz sadownicy na szeroką skalę korzystają z możliwości rozdrabniarek do drewna, które umożliwiają sprawny transport porąbanych lub pociętych pni oraz konarów pochodzących z wycinki. W gospodarstwach domowych rębak sprawdzi się natomiast, gdy chcemy szybko i bez wysiłku zamienić surowiec na wysokiej klasy drewno opałowe.

Jaki domowy rozdrabniacz do drewna wybrać?

Do zastosowań domowych warto wybrać urządzenia o mniejszej wydajności, które charakteryzują się niższą ceną niż profesjonalna maszyna do rozdrabniania gałęzi. Polecany przez nas rębak CR-500 zaprojektowany do rozdrabniania konarów i elementów drzewnych, ale także listew i odpadów technologicznych umożliwia obróbkę elementów o średnicy do 100 mm. Produkowane przez rozdrabniacz do gałęzi zrębki mają wielkość od 5 do 50 mm i wilgotność do 20%. Taki sprzęt będzie więc idealnym rozwiązaniem np. do małej produkcji pelletu.

Maszyna do rozdrabniania gałęzi, która sprawdzi się przy produkcji opału

Jeśli Twoim priorytetem jest większa wydajność, lepszym wyborem będzie rozdrabniarka do drewna ZUBR wyposażona w rębak typu bębnowego, umożliwiający sprawną obróbkę wszelkiego rodzaju odpadów drzewnych i technologicznych. Maszyna w szybki sposób zamienia gałęzie, konary, belki, klocki, ale także fragmenty płyt pilśniowych, wiórowych czy sklejki na zrębki bądź masę brykietową. Niewątpliwym atutem modelu jest duży otwór wejściowy o wymiarach 200 x 350 mm, pozwalający obrabiać drewno o sporych gabarytach.

Dlaczego warto zainwestować w rębak do drewna?

Wysokiej jakości rozdrabniacze i rębaki to profesjonalne wyposażenie, które sprawdzi się zarówno w gospodarstwie domowym, jak i zakładzie przemysłowym. Produkcja pelletu, brykietu czy zrębków do wędzenia to zaledwie niektóre z licznych możliwości wykorzystania rozdrabniarek od TechnoMaszBud. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu w celu wyboru odpowiedniego rozwiązania.