Przeznaczony do sprzedaży pellet musi być sprawnie i szybko pakowany. Oczywiście ręczne metody nie są w stanie zaspokoić potrzeb w tym zakresie nawet mniejszych firm. Dlatego przedsiębiorstwa decydują się na profesjonalne wagopakowarki. To niezwykle przydatne maszyny, które znacząco usprawnią wszelkie procesy produkcyjne.

Jak działają wagopakowarki do materiałów sypkich?

Najważniejszym aspektem funkcjonowania tych maszyn jest automatyka. Dzięki połączeniu z komputerami można zaprogramować ich dozowanie. W ten sposób wagoworkownica pakuje pellet – lub dowolny inny materiał sypki – do pojemnika aż do osiągnięcia ściśle określonej masy. Jednostki sterujące charakteryzują się bardzo dużą dokładnością, co ma znaczenie zwłaszcza podczas przygotowywania paczek przeznaczonych dla klientów.

Jeśli jednak precyzyjne mierzenie masy nie jest tak bardzo istotne (np. w przedsiębiorstwach produkujących pellet na własny użytek), można z łatwością zmienić tryb pracy na tzw. stały przepływ. Działająca tak wagoworkownica do pelletu dopuszcza on wystąpienie drobnych błędów, jednak znacząco przyspiesza proces pakowania.

Warto przy tym mieć na uwadze, że zmiana opakowań nie następuje automatycznie. Wagoworkownica do pelletu nie posiada bowiem potrzebnego do tego systemu. Doskonale współpracuje za to z innymi rozwiązaniami w tej dziedzinie jak np. przenośniki taśmowe. Szczególnie polecamy maszyny naszej marki, które są ze sobą kompatybilne. Poprawność połączenia jest więc gwarantowana.

Wagopakowarki – korzyści z zastosowania w przedsiębiorstwie

Zautomatyzowany system pakowania to znacznie lepsze rozwiązanie od tradycyjnej, ręcznej metody. Przede wszystkim przyspiesza proces produkcyjny. Wagopakowarki do materiałów sypkich są w stanie stworzyć 100 piętnastokilogramowych paczek w ciągu zaledwie godziny. To bardzo konkretna wartość, która daje dobre wyobrażenie o mocach przerobowych maszyny i możliwościach produkcyjnych w danym przedsiębiorstwie. Wystarczy pojedyncza wagoworkownica, aby zapakować aż 1500 kg/h biopaliwa.

Drugą ważną korzyścią jest precyzja. Bardzo często zachodzi potrzeba zapakowania pelletu w ściśle określonej ilości. Klienci muszą mieć pewność, że w 25-kilogramowym worku znajduje się właśnie tyle materiału. Przekładanie i ważenie własnoręcznie zajmowałoby zbyt dużo czasu, nie wspominając już o wysiłku. Na szczęście wagoworkownica do pelletu wymaga jedynie zaprogramowania, co eliminuje czynnik ludzi. Popełnienie błędu jest więc niemal niemożliwe (choć trzeba pamiętać o trybie stałego przepływu, który dopuszcza niewielkie różnice w wadze).

Która wagoworkownica sprawdzi się najlepiej?

W oczywisty sposób nasze maszyny nadają się do zastosowania w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości. Zwłaszcza że zaprojektowaliśmy kilka różniących się między sobą parametrami modeli, więc wybór idealnie dopasowanego sprzętu jest znacznie prostszy.

Wszystkie urządzenia posiadają wagę elektroniczną, której zakres ważenia wynosi od 1 do 50 kg. Główna różnica pomiędzy nimi polega na pojemności zbiornika. Najmniejszy pod tym względem produkt mieści 75 l, a największy aż 750 l.

Poza tym wagopakowarki do materiałów sypkich mogą być wielofunkcyjne. Doskonałym tego przykładem jest połączona linia chłodzenia i pakowania pelletu. Jej wydajność jest ściśle powiązana z właściwościami fizycznymi surowca (ciężar, kruchość itp.), jednak z całą pewnością można stwierdzić, że spełni wymagania nawet największych firm w branży.

Wysokiej jakości wagoworkownica do pelletu

Nasza oferta z pewnością spełni wymagania przedsiębiorstw poszukujących najlepszych rozwiązań w zakresie produkcji oraz pakowania pelletu. Dostępne w asortymencie maszyny nie tylko wspomogą proces produkcyjny, ale też zajmą się właściwym przechowywaniem materiału. Dlatego właśnie polecamy wagopakowarki naszej produkcji, które są kompatybilne z pozostałym sprzętem w marki TMB.

Więcej informacji na ten temat udzielimy podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego, do czego serdecznie zapraszamy.