• 05-250 Ciemne, ul. Wołomińska, 225

Produkcja pelletu ze słomy

Jesteśmy producentem wysokiej jakości peleciarek i kompletnych linii do produkcji pelletu paliwowego ze słomy. Dostępne urządzenia nadają się również do wykonywania granulatu z odpadów ze zbóż, słonecznika, pyłu drewnianego, wiórów, trocin oraz innych surowców, a także do produkcji pasz dla zwierząt.

Projektując i produkując technologie przetwórstwa biomasy, korzystamy z urządzeń i elementów od sprawdzonych marek. Stosujemy autorskie rozwiązania technologiczne i specjalne układy oczyszczające surowiec. Używamy jak najmniejszej liczby zbiorników buforowych, transporterów i podajników, w których istnieje ryzyko awarii i blokady surowca. Dążymy do pełnej automatyzacji procesu wytwarzania granulatu.

Nasz asortyment obejmuje kilka modeli linii produkcyjnych, różniących się między sobą m.in. średnicą wytwarzanego granulatu, mocą silnika, wydajnością oraz wyposażeniem. Maszyny zostały zaprojektowane na bazie nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz wyprodukowane z solidnych i trwałych komponentów.

Linia do produkcji pelletu ze słomy cechuje się wysoką wydajnością wynoszącą od 150 do 500 kg gotowego produktu na godzinę, w zależności od modelu. Pozwala to na produkcję granulatu o wymiarach od ok. 2 do 8 mm. Linia do granulacji może być stosowana jako oddzielny zespół produkcyjny, a także wyposażona w dodatkowy sprzęt, dzięki któremu produkcja pelletu ze słomy będzie bardziej efektywna i zautomatyzowana.

Stosowanie maszyn naszej firmy to gwarancja, że produkcja pelletu ze słomy przebiegnie w bezproblemowy, płynny i wydajny sposób. Urządzenia charakteryzują się niskim poborem energii elektrycznej, co przekłada się na oszczędności finansowe.

Kierujemy ofertę do klientów polskich i zagranicznych. Służymy fachowym doradztwem w zakresie wyboru odpowiedniej maszyny. Zapewniamy profesjonalne dopasowanie linii do potrzeb kliienta, a także pomoc w instalacji, uruchomieniu oraz osiągnięciu dobrych rezultatów pracy.

Niezawodne i wydajne linie do produkcji pelletu ze słomy

Kompleksowe linie produkcyjne składają się z niezbędnych maszyn i elementów, wśród których do najważniejszych należą peleciarki (granulatory) o dużej mocy, podajniki ślimakowe zapewniające ciągłe podawanie surowca do części roboczej oraz szafy sterownicze. Panel sterowania pozwala na automatyczną, zdalną kontrolę mechanizmów i napędów elektrycznych linii produkcyjnej. Dzięki niewielkim rozmiarom oraz wbudowanemu systemowi chłodzenia automatyki szafa sterownicza wyróżnia się niezawodnością, łatwą obsługą i możliwością prostego montażu w pobliżu linii produkcyjnej.

Wybrane maszyny zostały wyposażone w dodatkowe elementy i funkcje, np. system nawilżania niezbędny do zabezpieczenia odpowiedniej wilgotności surowca, kalibrator służący do chłodzenia granulatu, jak również zamknięty system odciągowy, który pochłania nadmiar surowców i pyłu z systemu chłodzenia oraz filtruje powietrze z kurzu.

W zależności od rodzaju, linia do produkcji pelletu ze słomy może być używana w dowolnej wielkości gospodarstwach rolniczych. Sprawdza się w profesjonalnych zakładach przetwórstwa, a także jako urządzenie do dodatkowego zarobku w branży tartacznej lub stolarskiej.

Linia do produkcji pelletu ze słomy

Produkcja pelletu ze słomy to trudny i złożony proces, bardziej wymagający i skomplikowany niż np. granulacja pelletu z trocin albo innych łatwo usypujących się surowców. Biomasa agro to surowiec niełatwy do przetworzenia z różnych przyczyn, m.in. dużej niejednorodności surowca, występowania zanieczyszczeń w biomasie, skłonności do zawieszania się rozdrobnionej słomy oraz używania różnych rodzajów słomy. Niejednorodność surowca wynika ze zróżnicowania lokalnego rynku materiałowego. Producenci zwykle dysponują rozmaitymi modelami urządzeń do rozbioru masy i oferują na sprzedaż biomasę w formie okrągłych lub prostopadłościennych balotów o różnych rozmiarach, o odmiennej wilgotności i gęstości usypowej.

Kolejnym czynnikiem jest występowanie zanieczyszczeń, w tym różnych obiektów obcych, nawet kawałków metali, które pozostały po procesie zbierania biomasy z pola. Źle sprasowana słoma może ponadto zawierać duże ilości piasku czy ziemi. Na trudności we właściwym przetwarzaniu surowca wpływa również skłonność do zawieszania się wstępnie przetworzonej słomy w zbiornikach oraz układach transportowo-przesyłowych. Ostatni z istotnych czynników to występowanie kilku rodzajów zbóż na rynku surowcowym. Rzepak, jęczmień, żyto czy pszenica zachowują się inaczej podczas procesu przetwórstwa, co wpływa na wydajność pracy i jakość powstałego pelletu.

Profesjonalna produkcja pelletu ze słomy powinna więc uwzględniać wszystkie wymienione czynniki i zagrożenia. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej maszyny do granulacji.

Każda oferowana przez naszą firmę linia do produkcji pelletu ze słomy wyróżnia się wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań i systemów, gwarantujących wydajne i skuteczne wyprodukowanie granulatu najlepszego gatunku. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala na tworzenie nowoczesnych systemów, które znajdują zastosowanie w różnych branżach i przedsiębiorstwach.